Valgant ritaliną

Ritalinas yra metilfenidato pavadinimas, medikamentas, naudojamas impulsyvumo ir hiperaktyvumo kontrolei, susijusiam su dėmesio deficito hiperaktyvumo sutrikimu, ir narkolepsijos simptomų valdymui. Ritalinas yra centrinės nervų sistemos stimuliuojantis vaistas. Vartojant Ritaliną, reikės išvengti tam tikrų maisto produktų ir gėrimų vartojimo.

Alkoholis

Ritalinas gali sukelti alkoholinių gėrimų bet kokią sumą, bet gali būti pavojinga, todėl turėtų būti vengiama. Remiantis Nacionaliniu psichikos ligos aljansu, alkoholis gali sumažinti vaisto veiksmingumą arba sukelti nežinomą, bet galbūt kenksmingą sąveiką.

Vitamino C

Maistas, kurio sudėtyje yra vitamino C, įskaitant citrusinius vaisius ir sultis, brokolius, braškes, pomidorus ir bulves, gali sąveikauti su ritalinu, todėl vaistas yra mažiau veiksmingas. Jums nereikia vengti šių maisto produktų vartojant vaistus. Laikas vartoti vitamino C turtingą maistą, kad jūs jo nevalgėte prieš valandą prieš arba po ritalino vartojimo.

Nealkoholiniai gėrimai

Geriamieji gaivieji gėrimai, įskaitant sodas, turėtų būti vengiama trumpą laiką prieš ir po Ritalin dozės vartojimo. Nevalgykite gaiviųjų gėrimų valandą prieš vaistus ir valandą po to, kad išvengtumėte aktyvių ingredientų absorbcijos.

Laikas

Ritalinas yra dviejų formų, greito atpalaidavimo tabletės ir pailginto atpalaidavimo versija. Būtinai žinokite, kokio tipo vaistus Jums buvo paskirta. Išplėstinio vaisto formą galima vartoti su maistu, tačiau įprastą formulę reikia vartoti nuo 30 iki 45 minučių prieš valgant viską.