Švieži špinatai ir šaldyti špinatai

Kiekvieno valgio metu ant kiekvieno valgio stalo yra špinatai. Jūs galite mėgautis pusryčių patiekalais, supjaustytais su špinatais, sumuštiniais, sumuštiniais, o ne salotomis ir kreminiais špinatais, papildytais steno pietumis. Tačiau galite nustebinti, kad pastebėjote, kad šaldyti špinatai yra naudingiau palyginti su šviežiais špinatais kai kuriais mitybos aspektais. Geriausiai iš sveikų špinatų naudokite šviežią arba užšaldytą.

Mityba

2007 m. “Maisto ir žemės ūkio mokslo žurnale” paskelbtame tyrime, Kalifornijos universitete Davisas, mokslininkai peržiūrėjo šviežių, šaldytų ir konservuotų daržovių ir vaisių maistingųjų medžiagų kiekį. Remiantis jų duomenimis, “šviežiai paruoštos daržovės nuolat apėmė didžiausią askorbo rūgšties kiekį visose tirtose daržovėse”. Tačiau autoriai nustatė, kad kambario temperatūroje laikomi špinatai praranda 100 proc. Askorbo rūgšties mažiau nei per keturias dienas. Šaldyti špinatai praeina peršalimo procesą, kuris per keletą valandų išlaiko dirvožemį, todėl jis išlaiko daugiau vitamino C kiekio nei švieži špinatai. Abi formos špinatų išlaiko savo aukštos vitamino A turinį gerai.

Patogumas

Jei esate atsitiktinis daržovių valgytojas arba dažnai pavakarieniate, šviežią daržovę galite įsigyti tik retai, kad išvengtumėte sugadinimo šaldytuve. Su šaldomomis daržovėmis per keletą minučių visada galėsite valgyti sveikią patiekalą. Kita vertus, jei reguliariai ruošiatės namie, galite pasirinkti šviežių špinatų patogumą, kuris nereikalauja atšildymo, kol jis nebus paruoštas valgyti.

Skonis

Net labiausiai sveikas maistas jums neduos, jei pastebėsite, kad tai nepatogu. Priklausomai nuo jūsų skonio, galite parinkti šaldytus špinatus, kurie buvo atšildyti dėl minkštesnės tekstūros ar šviežių špinatų, kad jie būtų traškūs. Galite pasirinkti norimus valgyti špinatus, todėl labiau tikėtina, kad jį pridėsite prie plokštelės. Nepriklausomai nuo to, kiek vitamino C šaldytų špinatų išlaiko, jei jums nepatinka valgyti pakankamai, kad baigtumėte valgyti, jūs gaunate mažiau maistinių medžiagų nei jūs iš šviežių špinatų salotų, kurias vartojate visiškai.

Naudingumas

Nors galite naudoti šviežius špinatus beveik bet kuriame recepte, kuriame reikalaujama šaldytų špinatų, atvirkštinė ne visada yra tiesa. Pakaks žalių preparatų, tokių kaip salotos ir sumuštinių drožlių, pakaks tik šviežių špinatų. Rekomendacijose, kuriose reikia gaminti maistą, kompaktiškus šaldytus špinatus gali būti lengviau tvarkyti nei šviežių špinatų lapų. Jei reguliariai ruošiatės ruošti abu špinatų tipus, galite pasirinkti, kokią formą norite konkrečiam patiekalui.