Sveikų būdų saute paprika ir svogūnai

Sauteing paprikos ir svogūnai yra sveikas būdas šiems aromatiniams ir skaniems daržovėms virti. Saute su nedideliu kiekiu aliejaus keptuvėje per didelę šilumą, kad greitai rudytumėte ir suminkštumėte griežinėliais arba kapotų paprikos ir svogūnus. Tačiau nauda sveikatai susilpnėja pagal kepimo aliejaus rūšį ir saute metodą. Abu šie pasirinkimai turi įtakos kiek kalorijų dedama į galutinį patiekalą.

Kepimo aliejus

Maistinis aliejus ir sutrumpinimai, kuriais galite padažyti paprikos ir svogūnai, yra labai įvairūs, nuo sveikų iki netinkamų. Sotieji riebalai, įskaitant sviestą, kiaulinius taukus ir kitus gyvulinės kilmės sutrumpinimus, taip pat trans-riebalus, tokius kaip margarinas, yra nesveika ir sudėtyje yra daug cholesterolio. “Cleveland” klinika rekomenduoja vengti šių nesveikų sutrumpinimų sūdyti daržoves. Vietoj to, paruoškite mononeso neprisotintus ir polinesociucetus. Šios galimybės apima augalinius aliejus, tokius kaip rapsų aliejus ir alyvuogių aliejus, kuriuose yra sveikų riebalų, ir padeda sumažinti kenksmingą cholesterolio kiekį.

Dūmų taškas

Kepimo aliejus turi būti gerai šildomas, prieš dedant daržoves į keptuvę. Tai neleidžia, kad paprikos ir svogūnai verdant savo vandenį, o ne sautetu. Tačiau kai kurie maisto riebalų aliejai, tokie kaip kukurūzų ir graikinių riešutų aliejus, gali išsiskirti nesveiko ir net toksiško junginio, kai jie kaitinami vidutinio ar didelio karščio metu. “Cleveland” klinika rekomenduoja naudoti maisto riebalų aliejus, turinčius didelį “dūmų tašką”, o tai reiškia, kad aliejus nebus išleisti dūmų, nebent jis bus šildomas iki labai aukštų temperatūrų. Kanoli, saulėgrąžų ir pirmojo spaudimo arba pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus turi didelius dūmų taškus ir yra saugūs naudoti sauteing.

Metodas

Naudojant sietingą maistinį aliejų, taip pat skiriasi, kiek papildomų kalorijų sudaro jūsų paprikos ir svogūnų sūrio dalis. Naudokite purškimo buteliuką, o ne kepimo aliejų į keptuvę, kad sumažintumėte kiekį, reikalingą lygiai padengti indo dugną. MayoClinic.com rekomenduoja naudoti nelipnius indelius, skirtus saute su labai mažai arba netgi nenaudojamo aliejaus. Be to, nuolat pamaišykite papriką ir svogūnus, kad juos lygiai padengtumėte aliejumi ir leiskite jiems lygiai supurtyti, neviršydami virimo.

Steaming

Vaisiai su daržovėmis švelniai virti juos karštu vandens ar sultinio lašeliu į indą ir padeda išlaikyti natūralias maistines maistines medžiagas. Šis metodas taip pat neleidžia daržovėms pridėti kaloringo kepimo aliejaus. Iš dalies paruoškite paprikos ir svogūnus prieš sumuojant, kad jie būtų minkšti ir švelni, o maistui jų reikia mažiau arba be aliejaus.

Sauteing greitai virėja nedideliais ar plonais griežinėliais daržovių gabalėliais. Nuplaukite ir supjaustykite pipirais ir svogūnais išdžiovinkite virtuviniu rankšluosčiu prieš suminkštant arba supjaustykite juos į įkandimo dydžio gabaliukus, kad nebūtų pridėta vandens pertekliaus, kuris lėtina maisto gaminimą. Pridėkite daržovių gabalėlius prie šildomos virimo aliejaus be perpildymo, kad būtų lengviau sūdyti ir vienodai paruošti.

Patarimai