Rankų patinimas vaikams

Patinimas dažnai rodo būklę ar žalą organizme, kuriam reikia medicininės pagalbos. Patinimas dažniausiai susijęs su kūno sužalojimais ar kūno struktūrų pažeidimais, tokiais kaip kaulai, sausgyslės ir raiščiai. Tačiau kai kurie patinimai gali reikšti rimtas širdies ir kraujagyslių sistemas. Vaikams, kurie vystosi patinimas rankose, taip pat gali kentėti nuo sąlygų, kurioms reikia specialios medicininės pagalbos.

Rankų trauma

Rankų traumos yra dažniausia rankų patinimas. Tai gali atsirasti, kai objekto, sukrėtančio vaiko ranką, šiurkšta trauma sulaužo kraujagysles rankoje. Kaulų mėšlungis ar pertraukos taip pat gali sukelti patinimą, taip pat švelnumą ir mėlynes. Jei skausmas yra reikšmingas arba jūsų vaikas negali judėti ar naudotis savo ranka, gali būti sutrikęs kaulai ar kita struktūrinė žala. Paskambinkite ar apsilankykite pas gydytoją, kad ranka būtų patikrinta.

Pjautuvinė ląstelių anemija

Pjautuvo ląstelių anemija yra genetinis sutrikimas, dėl kurio jūsų organizme išsiskiria raudonieji kraujo kūneliai. Vaikams, sergantiems pjautuvo ląstelių anemija, dažniausiai kyla deguonies trūkumas dėl to, kad kraujyje sumažėja gebėjimas neorganizuoti deguonies visame kūne, o pjautuvių ląstelių sutrumpintas laikas gali sukelti kraujo kūnelių trūkumą organizme. Patinimas jūsų vaiko rankose gali kelti nerimą keliančią pjautuvo ląstelių anemijos atsiradimą, ir tai neturėtų būti ignoruojami. Kreipkitės į savo gydytoją nedelsdami ir nukreipkite vaiko į gydytoją arba skubios pagalbos skyrių.

Kawasaki liga

Kawasaki liga yra neįprasta liga, dažniausiai pasireiškianti vaikams nuo 5 iki jaunesnių. Tai paslaptinga liga, kurią nustato tik pašalinus kitas ligas kaip galimybes. Jūsų vaikas, greičiausiai, kenčia nuo nuolatinės karštinės penkių ar daugiau dienų, o liga kartais pažeidžia jūsų vaiko kūno širdį ir pagrindines arterijas. Kartais rankose patinimas yra simptomas, nors jis paprastai nevyksta. Jei jūsų vaikas plečiasi rankose, kreipkitės į gydytoją.

Apsvarstymai

Kitų simptomų, tokių kaip karščiavimas, šaltkrėtis, silpnumas ar pykinimas, atsiradimas gali reikšti daug pavojingesnį vaiko kūno vystymąsi, negu paprastas audinių pažeidimas. Kai vaiko rankoje išsivysto patinimas, kreipkitės į gydytoją ir praneškite apie sužalojimą kartu su simptomais. Tada jūsų gydytojas gali nuspręsti, ar gydyti savo vaiką namuose, ar priversti jį kreiptis dėl profesinės medicininės pagalbos.