Pratimai, kurie sustiprina išialgiją

Išialgija yra skausminga būklė, daranti įtaką jūsų apatinei nugaros daliai, dėl kurios stuburo slankstelių nugaros smegenys gali paslysti iš vietos ir paspausti ant sėdmenų nervo, kuris eina nuo apatinės nugaros iki kiekvienos kojos. Simptomai gali pasireikšti nuo nugaros skausmo ir dilgčiojimo iki skausmo ir tirpimo, kuris skleidžia kojas. Pratimai daugeliu atvejų gali padėti išeminės stenozės sukelti raumenų skausmą ir sustingimą. Tačiau kai kurie pratimai gali pakenkti, o ne jums padėti. Nors jums gali prireikti pasikalbėti su savo gydytoju apie jūsų individualius pratimų poreikius, yra keletas bendrų pratimų, kurie turėtų būti išvengta ascistinės ligos.

Daugumos širdies ir kraujagyslių pratimų tinkamumas gali būti nustatomas atsižvelgiant į poveikio lygį, kai jūsų kojos smūgis žemėje. Vaikščiojimas yra mažo poveikio treniruotė, o važiavimas yra didelio poveikio. Jei sergate išialgija, turite vengti didelės įtakos pratimams, kurie gali pabloginti jūsų būklę. Nors jūsų kojos ir keliai sugeria šoką, kai pėdos nukrenta ant žemės, šis šokas vis tiek spinduliuoja iki apatinės nugaros dalies. Tai gali paskatinti išstumtą stuburo diską iš vietos. Greta veiksmo praleidžiamos didelės įtakos pratybos, tokios kaip futbolas, futbolas ir krepšinis, kuriuose dalyvauja bėgimas. Kai kuriais atvejais intensyvi aerobika, tokia kaip žingsnis aerobika, taip pat gali apsunkinti išialgiją.

Nors sukimo pratimai ne visada gali būti didelio poveikio pratimai, jie spaudžia jūsų stuburo kitokiu būdu. Kartotinis sukimas gali pažeisti apatinę nugaros dalį ir sukelti padidėjusį spaudimą ant sėdmenų nervo. Kryžminės pratybos apima golfo, baleto ir futbolo. Kai kurie sunkiosios atramos pratimai, tokie kaip sukimo rankos pjaustymas, kuriame jūs pakeliate svorį ore, tada nukreipkite jį priešinga kryptimi, taip pat gali pabloginti jūsų išialgiją.

“Russian deadlift” – tai sunkiosios atletikos sportas, kai ant grindų statmenai statykite stiebo ar rankų svorius ir pakelkite svorius iš stovinčios pozicijos. Asinsatijos sutrikusiam žmogui gali pasunkėti apatinė nugaros dalis. “Mūsų juostiniai spygliai nebuvo skirti rimtai pakelti”, – sakė dr. Raymondas Reiteris, “New Jersey Nets” komandos gydytojas, apklausęs ESPN.com. “Kojos turi būti išlenktos”. Jei turite atlikti rutulį, sulenkite kelius. Tačiau net ši pozicija gali per daug įtempti apatinę nugaros pusę. Venkite panašių pratimų, susijusių su sunkių daiktų išėmimu iš žemės, kuris greičiausiai taps jūsų apatine nugara.

Sėjomainos sindromai linkę į priekį linkę jaustis geriau, pavyzdžiui, dviratyje ar tiesiomis pozomis. Jie linkę įnešti mažiau įtakos sindraliniam nervui. Taigi, kai atliekate pratimą savo nugara “C” kreive ar kitomis netinkamomis pozicijomis, galite pakenkti nugarai. Bet koks pratimas, kai netinkamai atliekamas, gali būti skausmingas stenozės pacientams. Venkite kėlimo sunkiųjų svorių, dėl kurių galite grįžti į sagtį, ir paprašykite pagalbos, jei nesate tikri dėl tinkamos treniruotės formos.

Didelio smūgio pratimai

Sukimo treniruotes

Rusijos “Deadlift” ir “Variantai”

Neteisingai atliktos pratybos