Nuovargis kaip akupunktūros šalutinis poveikis

Akupunktūros pagrindas yra senovės Kinijos ir taoizmo principai. Anot Adriano White’o “Akupunktūra: mokslinis įvertinimas”, seniausias išlikęs akupunktūros įrašas yra “Geltonojo imperatoriaus” “Klasikinis vidinės medicinos” arba “Huang Ti Nei Chingas”, kuriame aprašyta akupunktūra, vaistažolių ir kitų rūšių kinų medicinos priemonės. Palyginus su narkotikais, vartojamais panašioms ligoms gydyti, akupunktūra turi palyginti nedaug šalutinių poveikių ir yra laikoma saugia gydymo forma. Kai kurie pacientai patyrė nuovargį po akupunktūros, tačiau šis šalutinis poveikis yra laikinas.

Terapiniai efektai

Dažniausias akupunktūros formos yra rankinis. Šio gydymo metu pacientui paprastai būna mažai jausmo, kol adata pasiekia tikslinį sluoksnį. Tuo metu pacientas gali jausti tirpimą, skausmą, sunkumą ar įtampą. Ši adatų sukelta pojūtis vadinama “De-Qi”, kaip išdėstyta Ying Xia “Akupunktūros terapija neurologinėms ligoms: neurobiologinis vaizdas”. Akupunktūra gali pakelti, pasukti ar pasukti adatą, kad stimuliuotų akupunktūros tašką ir didintų jausmą . Tokie metodai padidina gydomąjį poveikį, pašalina blokus Qi srautui ar energijai.

Sisteminė reakcija

Remiantis Xia knygos duomenimis, sisteminis šalutinis akupunktūros gydymo poveikis yra mieguistumas, nuovargis, galvos svaigimas, galvos svaigimas ir niežėjimas aplink pūkuotoms sritims. Kitas sisteminis šalutinis poveikis gali apimti skausmą krūtinėje, galvos skausmus ir silpnumo bei pykinimo jausmą. Vietinis poveikis yra kraujavimas ir skausmas, kai adata pašalinama. Acupuncturists turėtų įspėti pacientus apie šį šalutinį poveikį ir stebėti jų pacientų reakcijas sesijų metu ir po jo. Maždaug po vieną akupunktūros pacientą iš 10 patyrė nuovargis po sesijos, kaip išdėstyta IIkka Kunnamo “Įrodymais pagrįstoje medicinos gairėse”. Pacientai, kurie auga pavargę arba disorientuojami sesijos metu ar po jo, gali pasireikšti sulėtėjusiu atsako laiku. Apskritai pacientai vis dar gali naudotis transporto priemonėmis po gydymo akupunktūra.

Gydymas po gydymo

Acupuncturists paprastai laukia dvi ar tris dienas prieš planuojant kitą gydymą pacientams, kuriems pasireiškia nuovargis ar kitoks šalutinis poveikis po seansų. Nuovargis ir skausmas nuo akupunktūros paprastai panaši į panašius po pratimus simptomus. Šilumos, pvz., Karšto vandens buteliuko arba karšto vandens pakuotės, naudojimas įpurškus laukus sumažins diskomfortą. Susilpnėję pacientai taip pat gali atsipalaiduoti kūną su karštu dušais ar vonelėmis su Epsom druska.

Rimtas šalutinis poveikis

Jei gydomi gerai apmokyti akupunktūrininkai, sunkus šalutinis poveikis yra retas. Remiantis Allen C. Bowlingo “Alternatyvios medicinos ir išsėtinės sklerozės” duomenimis, visame pasaulyje pateikiama informacija rodo, kad rimtų komplikacijų, susijusių su akupunktūros gydymu, skaičius buvo tik 216 per 20 metų. Šie incidentai apima ŽIV ar hepatito perdavimą, pertvarkytus organus ir priepuolius, kurie paprastai būna dėl aplaidžių ar nekompetentingų akupunktūristų. Turėtų būti imamasi bendrų atsargumo priemonių, tokių kaip adatų sterilizavimas, siekiant užkirsti kelią tokioms komplikacijoms.