Nemokami somatiniai pratimai namuose

Somatiniai pratimai yra švelnūs judėjimo modeliai, kurie perkelia jūsų centrinę nervų sistemą, kad būtų sukurti nauji raumeniniai įpročiai. Šie nauji įpročiai gali sušvelninti lėtinius raumenų spazmus ir skausmą, atsiradusį dėl pernelyg didelės raiškos. Pabandykite atlikti šį somatinių serijų namuose, gulėdamas ant kilimėlio arba storo kilimėlio. Pasitarkite su savo gydytoju prieš pradedant bet kokią naują treniravimo programą.

Washcloth

Atsigulkite ant nugaros, kai jūsų keliai sulenkami ir jūsų kojos yra lygios. Padėkite savo rankas plaštakoje, pasukdami dešinę delną ir kairę palmę. Lėtai rankas tris kartus perkelkite priešinga kryptimi. Padarykite visą kūno judesį, nuleisdami kelius link palmių žemyn ir pasukdami galvą link palmių. Perkelkite lėtai, pastebėdami, kaip jūsų koordinavimas pasikeičia, praktydamas visą judesį penkis ar dešimt kartų. Atlikite šią seriją, uždarydami akis, kad padidintumėte savo kūno sąmonės pokyčius, rekomenduoja Tomo Hannos, “Somatikos: atgaivinant proto judėjimo, lankstumo ir sveikatos kontrolei” autorius.

Šokiai

Atsigulkite ant nugaros, prailgę kojas. Uždarykite akis ir pasukite dešinę koją į išorę, leisdami apatinę nugaros dalį į arką. Tvirkškite jį į vidų, leisdami nugarą nulenkti. Penkis kartus pakartokite šį modelį iš abiejų pusių, pastebėdami, kaip jūsų kojų judėjimas paveikia jūsų nugarą. Pabandykite pasukti abu kojos į vidų ir į išorę balandžių pirštų ir ančių kojelių rašte. Praktiškai atlikite šiuos penkis kartus, pastebėdami, kada jūsų nugara nori pasisukti ir sušvelninti ir leisti jam judėti.

Slidinėjimas

Atlikę šokių treniruotę, šiek tiek sulenkite kelius ir tuo pačiu metu sukite savo kojas į dešinę, o paskui į kairę. Leiskite nugara į arką ir suplakite patogiai. Pakartokite šį modelį nuo penkių iki dešimties kartų iš abiejų pusių. Atkreipkite dėmesį, kaip tai jaučiasi dešinėje ir kairėje jūsų nugaros pusėje. Ilgai išilgai kojos ir išbandykite tą patį judėjimo būdą, pasukdami penkis ar dešimt kartų į abi puses. Jūsų nugaros pojūtys turėtų būti panašios, bet subtilesnės.

Įstrižainė arka ir garbanotas

Pasak Hanna, šis judėjimo modelis atlaisvina stuburą. Atsigulkite ant nugaros, sulenkite kelius. Pasukite kairįjį kelį link krūtinės ir laikykite ją savo kairėje rankoje. Padėkite dešinę ranką už galvos. Pakelkite galą į kairįjį kelį išsišakoję ir pailginkite savo stuburo. Įkvėpus ir nugarą nugarą nuleiskite liemenį. Pakartokite šį judėjimą tris kartus, tada pereikite prie kitos pusės.