Namų priemonė, skirta šalinti stiprų niežėjimą dėl alergijos

Stiprus niežėjimas dėl alergijos kartais gali būti ištaisytas namuose, ypač kai kalbama apie alerginį dermatitą. Taip pat vadinamas kontaktiniu dermatitu, tokio tipo alergija yra odos poveikio alergenui rezultatas, dėl kurio atsiranda odos uždegimas. Kadangi oda tampa uždegta, jums kyla stiprus niežėjimas, kuris gali būti kartu su bėrimu, dilgėlinė ar net pūslių. Su savidraudos metodų ir be recepto vaistų deriniu galite gydyti šią alerginę reakciją ir sušvelninti odos niežėjimą.

Identifikavimas

Pasak “Mayo” klinikos, svarbiausias žingsnis siekiant sumažinti alergiją sukelia sunkų niežėjimą yra nustatyti alergeną. Nustatydami tai, kas sukelia alerginį atsaką, galite ateityje išvengti medžiagos arba pašalinti ją iš namų ar darbo vietoje ir taip išvengti pakartotinių alerginių reakcijų. Jei negalite identifikuoti savo alergeno, susisiekite su savo gydytoju. Medicinos specialistas gali administruoti tai, kas vadinama pleistru, siekiant nustatyti, kas jums yra alergiškas.

Pradinis gydymas

Siekiant sumažinti niežėjimo pojūčius, Nacionaliniai sveikatos institutai siūlo skalauti odą šaltu vandeniu. Odos dengimas vandeniu gali padėti šalinti alergeną, sukeliančią alerginį atsaką dėl odos poveikio. Reikėtų taip pat apsvarstyti galimybę pašalinti ir plauti bet kokius drabužius reakcijos metu, nes medžiaga gali sugauti med žiagį pluošte ir toliau jas patepti į odą.

Tolesni veiksmai

Kai alergenas pašalinamas iš odos, vietinis niežėjimas dažnai gali būti sušvelnintas šaltu kompresu. Paprasčiausiai nušluostykite rankšluosčiu ar rankšluosčiu šaltu vandeniu ir švelniai uždenkite odos plotą, pataria Mayo klinika. Ne tik tai sušvelnina uždegimą ir po to atsirandantį niežėjimą, bet taip pat padeda išvengti niežėjimo, dėl kurio gali sustiprėti pojūtis. Jei niežulys yra plačiai paplitęs, mirkymas voniame šalto vandens gali taip pat padėti. Suknelė laisvi, kvėpuojantys drabužiai, tokie kaip medvilnė, kad išvengtumėte niežėjimo.

Vaistiniai preparatai

Jei vis dar kenčia sunkus niežėjimas, gali prireikti niežulys. Kalaminas ir hidrokortizonas yra vietiniai vaistai, kurie gali padėti niežėjimą. Naudodamiesi medvilniniu kamuoliu, užlašinkite ploną vaistinių preparatų sluoksnį paveiktose odos vietose. Taip pat galite užsiregistruoti prieš vaistus nuo antihistamininių preparatų, o niežėjimas išlieka sunkus.

Profesinė priežiūra

Su sunkiomis alerginėmis reakcijomis kartais rekomenduojama gerti kortikosteroidus, kad sumažintų uždegimą ir niežėjimą, pažymi Mayo klinika. Pasitarkite su savo gydytoju dėl recepto.