Namų elektrolitų pakeitimo skysčiai

Hidratacijos laikymasis yra ne tik gėrimas pakankamai vandens, ypač jei prakaitavote karštame, drėgname ore ar aktyviai veikėte. Kai prakaituojate, ne tik prarite skysčių iš savo sistemos, bet ir išskiria svarbias mineralines medžiagas, vadinamas elektrolitais. Be to, kad pakeistumėte prarastą skysčių, turite pakeisti savo elektrolitų kiekį.

Elektrolitų apibrėžimas

Elektrolitai yra mineralai, kurie jūsų kūne yra elektrinio krūvio ir gali būti jūsų organizmo skysčiuose, įskaitant šlapimą, prakaitą ir kraują. Tinkamas kūno chemijos, sveikų raumens veikimo ir kitų kasdienių fizinių procesų metu svarbu, kad jūsų elektrolitai atitiktų jūsų skysčius. Elektrolituose yra kalcio, natrio, kalio, fosfato, magnio ir chloro. Jūs gaunate savo elektrolitus per savo mitybą, tačiau tais atvejais, kai jums reikia didelės rehidracijos, gėrimai, kurių sudėtyje yra vandens ir elektrolitų, yra labai svarbūs.

Druska, cukrus ir vanduo: tik pagrindai

Labiausiai paprastas rehidratacijos gėrimas, kuriame yra elektrolitų, yra vanduo, druska ir cukrus. Šis mišinys yra ypač naudingas, nes sausus ingredientus galima supakuoti anksčiau, jei reikia. Geriamasis rehidratacijos tirpalas yra naudingas, jei norite keisti diarėjos prarastus skysčius. Labiausiai paplitęs derinys yra geriamasis vanduo, sumaišytas su cukraus ir jūros druskos santykiu 10-1. Vietoj cukraus, taip pat galite naudoti natūralų saldiklį, pvz., Medų. Išmaišykite gėrimą, kol druska ir cukrus visiškai ištirps. Jei norite, kad skonis būtų geresnis, įmaišykite šiek tiek šviežių trintų vaisių, tokių kaip bananų ar mangų. Jūs taip pat galite palikti šviežiose kitų vaisių, tokių kaip obuoliai, citrinos ar laimi, gabaliukai, kad švelniai skonio gėrimas. Jei pridėsite vaisių, laikykite tirpalą šaldytuve.

Citrusų alternatyva

Po gaivinamo treniruotės gėrimas citrusu yra geras elektrolitų šaltinis, o šiek tiek rūgštus skonis padeda užpilti druskos ir cukraus skysčio, todėl tai tikrai gaivus gėrimas. Naudokite bet kokių citrusų sulčių – apelsinų, citrinų, kalkių – 1-3 santykį su geriamuoju vandeniu. Įmaišykite ingredientų kruopščiai sumaišykite tik šaukštą jūros druskos ir maždaug 12 kartų daugiau cukraus ar natūralaus saldiklio. Gėrimas yra paruoštas, kai cukrus, saldiklis ir druska visiškai ištirps. Padvigubinkite arba trigubai sumokėkite sumas, kurias galite pagaminti, laikykite jį šaldytuve uždarytame indelyje, kad prireikus būtų paruoštas.

Dehidratacijos ir silpnųjų elektrolitų simptomai

Dehidratacijos požymiai yra žemas kraujospūdis, balti pirštai, greita širdies plakimas ir oda, kuri po švirkštimo sugadina ilgiau ir grįžta į savo įprastą formą. Net jei jūs tiesiog prakaituojatės, galite būti dehidratuota, jei negeriate pakankamai skysčių, kad pakeistumėte prarastą. Kitos dehidratacijos priežastys, dėl kurių taip pat reikia elektrolitų ir skysčių pakeitimo, yra inkstų komplikacijos, viduriavimas ar vėmimas. Mažų elektrolitų kiekio simptomai yra galvos svaigimas, pykinimas, nuovargis, raumenų mėšlungis ar raumenų traukimas. Jei ilgą laiką Jums pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, o elektrolitų turinti rehidracija nepakenks, turite kreiptis į gydytoją.