Maisto gairių piramidė nėščioms moterims

Nėštumas gali būti vienas iš labiausiai naudingų moterų gyvenimo etapų. Tačiau nėštumo metu gyvenimo būdo pokyčiai paprastai yra būtini norint padidinti sveiką kūdikį. Nutukimo poreikiai taip pat yra didesni nėštumo metu. JAV žemės ūkio departamento interneto svetainėje pateikiama pritaikyta maisto gairių piramidė nėščioms moterims, pavadinta “MyPyramid Plan Moms”, skirta padėti pasirinkti maisto pasirinkimą visą nėštumo laikotarpį.

Pagrindai

USDA MyPyramid Moms planas numato individualius nėščių moterų planus pagal amžių, amžių, nėštumo svorį, pristatymo datą ir aktyvumo lygį. Pateikiamuose maitinimo planuose pateikiama informacija apie rekomenduojamą paros dozę, rekomenduojamą nėštumo svorio padidėjimą, maisto grupių skaičių kiekvieną dieną, maistinių grupių porcijų dydžius ir fizinio aktyvumo rekomendacijas kiekvienam trimestrui.

Svorio priaugimas

Svorio padidinimo rekomendacijos nėščioms moterims yra pagrįstos prieš nėštumo kūno svorį. Pagal USDA, moterys, kurioms iki nėštumo svorio sveiko svorio, turėtų siekti nuo 25 iki 35 svarų. Nėštumo metu. USDA taip pat teigia, kad per pirmąjį nėštumo trimestrą nuo 1 iki 4 Ibs. Svorio padidėjimas yra rekomenduojamas, o antrojo ir trečiojo nėštumo metu – nuo 2 iki 4 svarų. Svorio augimo per mėnesį skatinimas.

Fizinė veikla

Rekomendacijos dėl fizinio aktyvumo taip pat įtraukiamos į USDA MyPyramid Moms planą. USDA skatina visus suaugusius žmones, įskaitant nėščias moteris, daugiausiai dienų per savaitę užsiimti mažiausiai 1/2 valandos vidutinio sunkumo fizine veikla. Ši rekomendacija netaikoma, jei fizinis aktyvumas jūsų akušeriui yra draudžiamas, todėl gali prireikti atlikti jo pakeitimus, ypač trečią nėštumo trimestrą.

Maisto grupės

Maisto grupės, įtrauktos į USDA MyPyramid Moms planą, yra vaisiai, daržovės, grūdai, mėsa ir pupelės, pienas, aliejai ir savarankiškos kalorijos. Grūdų grupė apima maisto produktus, tokius kaip duona, grūdai, ryžiai, makaronai, avižiniai dribsniai, krekeriai ir keramzeliai. Jei įmanoma, skatinami visaverčiai grūdai. Mėsos ir pupelių grupė apima visą mėsą, žuvį, naminius paukščius, sausas pupeles ir žirnius, kiaušinius, riešutus ir sėklas. Pieno grupėje yra pieno, sūrio, jogurto ir pieno pagrindo desertų, tokių kaip pieno pudingas ir šaldytas jogurtas. Disertacinės kalorijos yra papildomos kalorijos, kurios gali būti gaunamos iš pasirinktų maisto produktų ir gali būti papildomų riebalų arba cukraus.

Mėginio maitinimo planas

Toliau pateiktas mėginių ėmimo planas yra gautas iš USDA MyPyramid Moms plano ir yra taikomas 30 metų nėščiai moteriai, kuri yra 5 pėdos ir 4 cm aukščio, daugiausiai dienų per savaitę užsiima 30-60 minučių vidutinio sunkumo fizine veikla, Yra trečiame nėštumo trimestre ir vaiko kūdikį iki 130 pėdų. Jos rekomenduojama dienos kalorijų norma yra 2600 per dieną. Maitinimo planą sudaro 9 oz. Grūdų, 3,5 puodelių daržovių, 2 puodeliai vaisių, 3 puodeliai iš pieno grupės, 6,5 oz. Iš mėsos ir pupelių grupės 8 šaukštai. Aliejų ir 410 savarankiškų kalorijų.