Maistas, kuris duos jums viduriavimą

Suprasdami, kad atsirado viduriavimas, kuris pasižymi laisva, dažna žarnyno veikla, galite greitai sumažinti jūsų planus. Lygiai taip pat varginantis dalykas yra tai, kad jūs negalite iškart sužinoti šios nelaimės priežasties, dėl kurios jūs negalėsite nukrypti per toli nuo vonios. Nors daugelis veiksnių gali sukelti viduriavimą, gali būti, kad jūsų mityba sukėlė problemą.

Didelė ląstelienos dieta turi daug naudos sveikatai, tačiau kai kuriems žmonėms per didelis skaidulų vartojimas gali sukelti viduriavimą, ypač jei neseniai greitai padidino vartojimą. Jei esate vyras, jūsų rekomenduojamas paros dozavimas yra 38 gramai, o moterims – 26 gramai. Įvertinkite savo mitybą, kad nustatytumėte, ar dažnai vartojote didelio skaidrumo maisto produktus. Daržovės, tokios kaip brokoliai, morkos ir saldžiosios bulvės bei vaisiai, tokie kaip obuoliai, apelsinai ir uogos, yra svarbūs pluošto šaltiniai. Jei turite viduriavimą, laikinai sumažinkite šių maisto produktų suvartojimą ir palaipsniui vėl juos įtraukite, kad jūsų kūno laikas būtų pripratęs prie pluošto.

Jei valgysite maisto produktus, kurie yra užteršti bakterijomis, pvz., Salmonella ar E. coli, gali būti, kad patirsite viduriavimą. Maistas gali liestis su bet kuria iš šių bakterijų šaltinių, kai asmuo, kuris valdo maistą, neturi švarių rankų; dažnas kaltininkas yra tas, kuris nesinaudoja vonios kambariu rankomis. Maistas, nuplautas vandeniu, kurio sudėtyje yra bakterijų, arba purškiamas pjaustymo lentas arba virtuvės paviršius, taip pat gali sukelti viduriavimą.

Nenustatyta maisto alergija ar netoleravimas gali sukelti viduriavimą, kai jūs valgote tam tikrus maisto produktus. Pavyzdžiui, laktozės netoleravimas, kuris turi daugiau kaip 50 procentų tam tikrų etninių grupių Jungtinėse Amerikos Valstijose, dažnai sukelia viduriavimą, pilvo puvimą ir kitus virškinimo klausimus, jei vartojate maistą, kuriame yra laktozės. Kai kuriuose žmonėse cukraus pakaitalai gali sukelti viduriavimą, ypač dideliais kiekiais, taip pat gali būti ir kviečių vartojimas, jei yra celiakija.

Gali būti, kad jūsų viduriavimas nesusijęs su jūsų maistu. Didelė kofeino produktų, tokių kaip kavos, vartojimas gali sukelti viduriavimą. Kitos galimos šios būklės priežastys yra virusinės infekcijos, žarnyno ligos, tokios kaip Krono liga, dirgliosios žarnos sindromas, parazitai ir nepageidaujamos reakcijos į vaistus, tokius kaip antibiotikai.

Didelio pluošto dieta

Bakterijų užteršimas

Maisto jautrumas

Kiti viduriavimai