Kiek kalorijų yra saulėgrąžų aliejuje?

Saulėgrąžų aliejus pagamintas iš saulėgrąžų sėklų. Sėklose yra apie 39-49 proc. Aliejaus. Saulėgrąžos atsirado Šiaurės Amerikoje ir buvo prijaukintos vakarų gimtoji genčių apie 1000 m. Pr. Kr. Europos tyrinėtojai rado saulėgrąžas iš pietų Kanados į Meksiką. 1860-aisiais Rusijoje buvo pagaminti šiaudai su aukštu alyvuogių derliumi, o po Antrojo pasaulinio karo šie štamai buvo atvežti į Šiaurės Ameriką.

Kalorijos

Saulėgrąžų aliejuje yra 120 kalorijų ir 13,6 g riebalų už šaukštą. Tai yra geras omega-6 pagrindinių riebiųjų rūgščių šaltinis, kuriame yra 8,94 g už šaukštą. Esminės riebalų rūgštys omega-3 ir omega-6 yra gyvybiškai svarbios sveikatai, bet jos negali gaminti jūsų kūnas ir turi būti gaunamos iš maisto.

Naudoja maisto produktuose

Saulėgrąžų aliejus turi lengvą skonį ir spalvą, todėl jis yra geras pasirinkimas salotų padažams, nes jis nekonkuruoja su kitomis skonio padažu. Lengvas skonis ir aukštas rūkymo taškas tampa pageidaujamu kepimo aliejumi.

Kosmetikos priemonės

Saulėgrąžų aliejus naudojamas kosmetikoje dėl to, kad nėra aromato, šviesios tekstūros ir minkštesnių savybių. Tai ramina ir išlaiko odą ir padeda išlaikyti drėgmę.