Kiek kalio papildo kalio papildą kasdien?

Kalis veikia kaip elektrolitas, subalansuodamas skysčių jūsų kūne, leidžiant elektros energijai pereiti. Jums reikia kalio normalaus širdies ritmo, raumenų susitraukimo ir keleto kitų kasdienių funkcijų. Turint gerai apgalvotą, subalansuotą mitybą, apimančią įvairius maisto produktus, turėtų būti tiekiamas visas reikalingas kalio kiekis, tačiau kartais jūsų dieta gali trūkti, todėl reikia papildyti. Jei manote, kad jums reikalingas kalio papildas, pasitarkite su savo gydytoju anksčiau, kad išvengtumėte bet kokio neigiamo, žalingo poveikio jūsų sveikatai.

Kalio funkcija

Daugelis jūsų kalcio kalio sėdi skysčio viduje ląstelių, bet skysčiui pusiausvyrą reikia natrio, kito elektrolito. Natris pirmiausia sėdi skysčiuose ne ląstelėse ir, jei reikia, kerta ląstelių membranas kartu su kaliu. Nors kaliui reikia skeleto judesio ir raumenų susitraukimų, per daug ar per mažai gali sukelti problemų, įskaitant dilgčiojimą galūnėse, raumenų silpnumą ir raumenų paralyžią.

Dozavimas

Kaip sveiką suaugusį, kasdien reikia 4,7 g arba 4700 mg kalio. Jei esate maitinamasis, jums gali prireikti net 5,1 g arba 5 100 mg, paaiškina “Medline Plus”. Kalio papilduose yra įvairių formų, įskaitant kalio chloridą, citratą, gliukonatą, bikarbonatą, aspartatą ir orotatą. Linuso Paulingo instituto teigimu, dieniniame multivitaminų kalio kiekis vienam porcijos vienetui yra ne didesnis kaip 99 mg, nes papildymas padidina per didelį dozę, todėl gali padidėti toksiškumo pavojus. Kadangi per didelis kalio kiekis iš papildų gali išmesti visą skysčių balansą, šie papildai gali būti vartojami tik tiesiogiai prižiūrint gydytojui.

Kalis papilduose

Kalio kiekis, kurį galite vartoti kiekvieną dieną, priklauso nuo to, kokio tipo vartojate. Kai kurie kalio papildai miliekvivalentais (mEq) vietoj miligramų. Pavyzdžiui, 1 mEq kalio yra lygus 39 mg, tai reiškia, kad jums reikia 120,5 mEq per dieną, kai konvertuojama iš miligramų. Jei vartojate kalio bikarbonato tabletes, kurios ištirpsta į tirpalą, paimkite 25-50 mEq, ištirpintus vandenyje vieną ar du kartus per dieną.

Papildomos formos

Pasak mago klinikos, bikarbonatų ar chloridinių granulių pavidalu vieną ar du kartus per dieną ištirpinkite 20 mEq vandenyje. Jūsų papildai gali būti skiedžiami gliukonato arba chlorido skystu pavidalu. Šiuo atveju praskieskite 20 mEq į 2 šaukštus. Ar daugiau vandens ar sulčių. Gerkite šį tirpalą du ar keturis kartus per dieną. Kadangi kalio papildai yra įvairių formų, skaitykite etiketę ir atidžiai sekite instrukcijas.