Kaip polinesočiosios riebalai veikia hdl & ldl?

Polinesočiosios riebalai yra sveiki riebalai, esantys augaliniuose maisto produktuose ir žuvyje. Chemiškai polinesočiosios riebalai yra unikalūs, nes juose yra daugiau nei vienas dvigubas ryšys tarp anglies atomų. Valgykite maisto produktus, turinčius tiek polinesočiųjų, tiek mononesočiųjų riebalų. Šie riebalų tipai turi teigiamą poveikį jūsų cholesterolio kiekiui. Pasitarkite su savo gydytoju, prieš pradėdami keisti savo mitybą.

Mažo tankio lipoproteinų ar MTL cholesterolis gali būti kenksmingas jūsų organizme. Jūsų kūnas naudoja LDL, kad perneštų cholesterolio kiekį iš kepenų į likusį jūsų kūną. Ląstelės visame kūne naudoja cholesterolį, kad susidarytų naujas ląsteles ir pataisytų žalą. Jei kraujyje yra per daug MTL, jis gali prisijungti prie sienelių jūsų kraujagyslėse ir sukelti apnašų kaupimąsi. Tai gali sukelti aterosklerozę, širdies smūgį ar insultą. MTL paprastai vadinamas “blogu” cholesterolio kiekiu. Jūsų LDL cholesterolio kiekis yra tiesiogiai susijęs su jūsų mityba. Nesveikos riebalai, tokie kaip trans-riebalai ir sotieji riebalai, iš tikrųjų gali padidinti jūsų organizmo MTL. Jūsų gydytojas kas penkerius metus tikrins cholesterolio kiekį, jei esate apskritai sveikas. Remiantis Amerikos širdies asociacija, optimaliai, jūsų MTL cholesterolis turi būti mažesnis nei 100 mg / dL.

Didelio tankio lipoproteinų ar DTL cholesterolis yra naudingas “geras” cholesterolis, kuris važiuoja per kraują. DTL kramtoma per jūsų kūną, paimamas MTL cholesterolio perteklius ir transportuojamas į kepenis. Iš ten jis suskaidomas ir išmesiamas. DTL cholesterolis apsaugo jūsų kūną nuo lėtinių ligų ir gali sumažinti širdies ligų riziką. Jūsų DTL lygis turi būti didesnis nei 60 mg / dL.

Polineočiųjų riebalų rūgštys nesukelia “blogo” MTL cholesterolio jūsų kūne ir gali padėti padidinti DTL cholesterolio kiekį. Vieno tipo polinesočiųjų riebalų, žinomų kaip omega-3 riebalų rūgštis, ypač naudingas jūsų cholesterolio kiekiui. Harvardo visuomenės sveikatos mokykla teigia, kad vartojantys polinesočiųjų ir mononesočiųjų riebalų, o ne daug angliavandenių, gali sumažinti kraujospūdį, pagerinti cholesterolio kiekį ir sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Norint optimaliai širdies sveikatai, nuo 8 iki 10 procentų visos kalorijos turėtų būti gautos iš polinesočiųjų riebalų.

Polinesočiųjų riebalų yra augaliniame aliejuje, pvz., Kukurūzų ir alyvuogių aliejuje, taip pat riešutuose, saulėgrąžų sėklose, pistacijose ir linų sėklose. Remiantis tyrimo, kurį paskelbė Amerikos mitybos kolegija 2007 m., Vartojimas nuo 2 iki 3 oz. Pistacijų riešutų kiekvieną dieną gali pagerinti cholesterolio kiekį ir sumažinti riziką susirgti koronarine liga. Riebiosios žuvys, tokios kaip lašišos, silkės ir tunai, turi omega-3 riebalų rūgščių.

Nors polinesočiųjų riebalų teigiamas poveikis jūsų cholesteroliui, tačiau jų vis dar yra daug kalorijų. Kiekvienas riebalų gramas suteikia 9 kalorijas. Amerikos širdies asociacija rekomenduoja riboti riebalų kiekį iki 25-35 proc. Visos kalorijos. Remiantis 1800 kalorijų dieta, kiekvieną dieną turėtumėte turėti 50-70 g riebalų. Dauguma riebalų, kuriuos valgote, turi būti mononesočiųjų arba polinesočiųjų riebalų.

MTL cholesterolis

DTL cholesterolis

Polinepočių riebalų poveikis

Maisto šaltiniai

Kiti svarstymai