Kaip išvalyti rosacea be vaistų

Rosacea yra odos būklė, pasireiškianti veido paraudimu ir mažais, pusiau užpildytais smūgiais, atsirandančiais kaktos, nosies, skruostų ir smakro. Remiantis Amerikos odontologijos dermatologų kolegijos duomenimis, maždaug vienas iš 20 amerikiečių kenčia nuo rozacezės, ir labiausiai tikėtina, kad ši būklė paveiks suaugusius žmones, vyresnius nei 30 metų, ypač gerus žmones, kurie linkę raudonėti. Nors yra keletas vietinių ir geriamųjų gydymo būdų kovai su rosacea, paprastų dietos ir gyvenimo būdo pokyčių gali pakakti jūsų odai pagerinti be vaistų vartojimo.

Sumažinkite savo vartojimą rosacea-trigerių maisto produktų ir garuose karštų patiekalų. Nacionalinė rozetakių draugija nurodo aštraus maisto, jogurto, kepenų, baklažanų, grietinės, pomidorų, avokadų, špinatų, citrusinių vaisių, šokolado, vanilės, sūrio, acto, sojos padažo, figų, bananų, slyvų, razinų ir pluoštinių pupelių. Bendri mitybos veiksniai rosacea. Be to, termiškai karštas maistas gali prisidėti prie ligos išsiplėtimo, todėl leiskite savo maistui atsipalaiduoti prieš pradėdami vartoti.

Sumažinkite ekstremalią temperatūrą, pvz., Karštą dušą, sauną, šalto baseino ar šaltą žiemos orą. Dėl griežtos temperatūros gali sulėtėti kraujagyslės, blogėja rožinių pūslelinė.

Įtraukite trumpus, bet dažnus mažo intensyvumo pratimus, o ne ilgesnius intensyvios veiklos laikotarpius, ir imkitės priemonių, kad išlaikytumėte sau toli. “RosaceaNet” teigia, kad intensyvus pratimas gali paskatinti rosacea išsiplėtimas daugiau kaip pusėje rosacea sergančiųjų, tačiau jis veikia vėsioje aplinkoje ir gerai hidratuojantis šaltas vanduo gali reguliuoti jūsų kūno temperatūrą ir išlaikyti jūsų odos spalvą aiškią.

Sumažinkite savo poveikį stimuliatoriams – įskaitant cigaretes, kavą, arbatą, nealkoholinius gėrimus su kofeinu ir didelį cukraus kiekį. Kaip paaiškina Tarptautinis Rosacea fondas, stimuliatoriai gali sukelti perteklinę aliejaus gamybą jūsų riebalų liaukose, o tai sustiprina paraudimą ir pustulių susidarymą, susijusį su rosacea.

Priimkite rosacea tinkamą odos priežiūros režimą. “Mayo Clinic” rekomenduoja vengti valiklių ir kosmetikos, kuriuose yra alkoholio, skalbimo vietos su lengvu veido valymo priemone ir kosmetikos gaminių, pažymėtų “noncomedogenic”, pasirinkimas, nurodant, kad jie neuždaro porų. Be to, be kremo, plaučio spektro apsaugos nuo saulės poveikio jūsų veidui gali apsaugoti jūsų odą nuo saulės žalos, galinčios sukelti rožines.

Pasikonsultuokite su gydytoju, kad išbandytumėte maisto alergijas. Rosacea – ypač atsiradusi kartu su tokiais simptomais kaip virškinimo sutrikimas, migrena ir nuovargis – gali rodyti netoleranciją ar alergiją tam tikram maistui. Nustatant maisto alergijas ir vengiant nusikaltėlių mitybos kaltininkų gali pagerinti jūsų rosacea.