Kaip herpes paveikia kūną?

Kai kurie iš herpes infekuotų pacientų patiria silpnus simptomus, o kiti visiškai nežino apie jų būklę. Amerikos visuomenės sveikatos asociacija praneša, kad apie 20 proc. Suaugusiųjų Jungtinėse Valstijose turi lytinių organų pūslelinį, tačiau pagal Ligos kontrolės centrus dauguma šių žmonių apie tai nežino. “Sužinoti, kaip herpes gali paveikti kūną, gali padėti Pacientai vengia veiklos, galinčios perduoti virusą mėgėjams, elgesį, kuris gali padidinti simptomų atsiradimą ir sunkumą bei netgi grėsti jų negimusių vaikų gyvenimams.

Lateksinė infekcija

Kaip paaiškinta “Užkrečiamųjų ligų šaltinių knygoje”, herpes virusai yra latentinės infekcijos, o tai reiškia, kad jie pradeda vartoti santykinai intensyvius ar sunkius simptomus, kai jie pirmą kartą įgyja ir tada pereina į užmigdymo būseną. Per užmigdymo laikotarpį herpes virusas gyvena užkrėstos žmogaus nervų sistemoje jų stuburo pagrindu. Kai kuriose šalyse ši žiemos miego būsena yra nuolatinė, ir šie pacientai niekada neturi simptomų. Kitiems žiemojimo būsena yra laikina ir nutrūkusi. Šios antrosios grupės žmonės gali pasikartoti protrūkiai, kurie nėra ilgalaikiai, tačiau jie ir toliau grįžta jau daugelį metų. CDC pažymi, kad praėjus daugeliui metų, dauguma žmonių, sergančių herpes, patiria mažiau protrūkių.

Pirminė infekcija

Herpeso ekspertas ir knygos “Gera naujiena apie blogas naujienas herpesas: viską, ką reikia žinoti” autorius. Terri Warrenas, RN, NP teigia, kad pirminės lytinių organų pūslelinės infekcijos metu gali būti įvairi simptomai, taip pat nėra akivaizdžių simptomų Liga ar problema. Vorenas sako, kad galimi simptomai yra diskomfortas, kai šlapinasi, išsiskiria iš makšties, pūslelinės, kurios niežina, sužeidžia arba gali išsivystyti, patinančios liaukos, galvos ir raumenų skausmai, padidėjusi temperatūra ir kiti plaučių simptomai.

Pasikartojantys protrūkiai

Pakartotiniai protrūkiai gali apimti bet kuriuos simptomus, kurie yra įmanomi pirminio epizodo metu, nors tokie simptomai paprastai būna mažiau sunkūs recidyvų metu. Amerikos socialinės sveikatos asociacija įspėja, kad pasikartojantys protrūkiai yra labiau tikėtini, kai herojai patiria susirgimus, serga, miega nepasitiki ir kenčia nuo prastos mitybos.

Seksualinė transmisija

“Lytiniu keliu plintančios ligos: gydytojas nurodo, ką turėtumėte žinoti”, – teigia MD Lisa Marr, kad virusas išgyvena iš užmigdymo, kai virusas keliauja per užkrėstą nervą. Kai tai įvyksta, gali būti nepastebimų pastebimų simptomų. “Marr” praneša, kad, kai tai įvyksta, bet koks odos plotas, kurį gydo nervų ląstelė, gali pernešti virusą per kontaktą su kito žmogaus oda.

Nėštumas

Warren teigia, kad nuo 25% iki 33% nėščių suaugusiųjų yra herpeso, tačiau beveik 90% šio fakto nežino. Warrenas pažymi, kad labai retas atvejis, kai kūdikis gali užsikrėsti herpečiu iš savo motinos, kai jis yra įsčiose, tačiau kai kurie kūdikiai per gimdymą įsigyja herpes iš savo motinos. Šie kūdikiai tampa sunkūs, o kartais miršta. Tokie perdavimai įvyksta tada, kai motinos herpes išnyksta iš žiemos miego, o jos kūdikis paliečia motinos odos plotą, kurį aptarnauja viena iš savo užkrėstų nervų ląstelių.