Kaip badas veikia aukštą kraujospūdį?

“Žindymas” yra nepakankamo mitybos būklė, kurią sukelia maisto atimimas ar maistas, kuris yra netinkamas jūsų kūno mitybos poreikiams. Nevalgyk per dieną ar ilgiau, tai sukelia badą. Dėl bado ir nepakankamo maisto vartojimo ilgalaikis poveikis kraujo spaudimui, įskaitant kraujospūdžio padidėjimą.

Aukštas kraujo spaudimas

Didelis kraujospūdis ar hipertenzija yra būklė, kai kraujospūdis padidėja iki tokio lygio, kuris gali pakenkti jūsų sveikatai. Mažiausias kraujospūdis hipertenzijai diagnozuojamas 140/90 mmHg, paaiškina MayoClinic.com. Paprastai svarbūs tiek sistoliniai, tiek diastoliniai slėgio rodmenys. Tačiau būdinga tai, kad vyresni nei 50 metų žmonės turi hipertenzinį sistolinį spaudimą, net jei jų diastolinis išlieka normalus. Tokie veiksniai, kaip nepakankamas kalio ir vitamino D kiekis jūsų mityboje, kelia riziką susirgti hipertenzija. Pernelyg didelis stresas taip pat gali sukelti kraujo spaudimą, nors ir laikinai.

Nepakankama mityba ir aukštas kraujospūdis

Badaujanti ir nepakankama mityba gali pakenkti jūsų organizmui tiek streso, tiek galimo kalio ir vitamino D trūkumų. Jūsų veiksnys gali padidinti kraujospūdį. 2004 m. “Nefrono klinikinės praktikos” numeryje pateiktame tyrime nustatyta, kad padidėjo kraujo spaudimas vaikams, turintiems prasta mityba, įskaitant ir tuos, kurie atsigavo po prastos mitybos po šešerių metų. Tyrime dalyvavo 172 skurdūs vaikai, kurie buvo vyresni nei 2 metų. Iš 172 vaikų, kurie dalyvavo, 91 sirgo nepakankama mityba, 20 išgyveno nuo nepakankamo mitybos, likę 61 nepakankamai maitinosi. Kraujospūdžio matavimai buvo paimti iš dviejų iš trijų grupių ir palyginti su grupe, kuri nebuvo blogai maitinusi. Tyrimo rezultatai parodė, kad abiejų grupių kraujo spaudimo rodmenys buvo didesni nei 29 mmHg didesni nei kontrolinės grupės kraujo spaudimo rodmenys. Išvados patvirtina teiginį, kad badas padidina kraujospūdį.

Vaikų badavimo poveikis suaugusiųjų kraujo spaudimui

Pasibaigus badavimui vaikystėje padidėja rizika susirgti hipertenzija vėliau gyvenime. “Europos epidemiologijos žurnalas” paskelbė 2007 m. Tyrimą, kuriame nustatyta, kad dauguma vyresnių žmonių, sergančių sunkiu badu tarp 6 ir 15 metų, mirė iš išeminės širdies ligos ir smegenų kraujotakos, ligų, susijusių su hipertenzija. Tyrime išnagrinėti ilgalaikiai sunkaus bado ir streso padariniai Leningrado apgultyje 1941-1944 m. Dėl išgyvenusių vyrų ir moterų, kurie apgulimo metu buvo ne mažiau kaip 6 metai. Tyrime dalyvavo beveik 4000 vyrų ir šiek tiek daugiau nei 1700 moterų. Jie buvo ištirti dėl galimų širdies ir kraujagyslių problemų 1970-aisiais ir 80-taisiais metais ir iki tyrimo išvados 2005 metais. Tyrimas parodė, kad stiprus bado dalyvių sistolinis kraujospūdis buvo 17,5 mmHg didesnis nei jų amžininkai, kurie patyrė badą Per nagrinėjamą laikotarpį.

DASH dieta ir kraujospūdis

“MayoClinic.com” pažymi, kad vienas iš būdų valdyti hipertenziją, taip pat užkirsti kelią nepakankamumui ir badui yra laikytis dietos, tokios kaip dietos metodai sustabdyti hipertenziją arba DASH dieta. DASH yra specialiai suprojektuotas taip, kad padėtų sumažinti natrio vartojimą ir valgyti įvairius maisto produktus, turinčius maistines medžiagas, kurios padeda sumažinti kraujospūdį, pvz., Kalį, kalcią ir magnio. Žinoma, kad DASH pradeda teigiamą poveikį kraujospūdžiui maždaug po dviejų savaičių po to, kai pradėsite vartoti maistą.