Kaip aš galėčiau išvengti skausmo, kai kas jį turi?

Niežai yra odos būklė, kurią sukelia erkutės, vadinamos sarcoptes scabei. Šios erkės kasti į odą, dėl ko odoje atsiranda mažų raudonų smūgių. Niežai yra neįtikėtinai nemalonūs, nes pacientui sukelia stiprų niežėjimą. Didžiausią susirūpinimą kelia tai, kad niežai yra labai užkrečiamos. Atsižvelgiant į tinkamas atsargumo priemones, žmogus gali nesutikti su niežuliu po to, kai jo artimas žmogus yra sudaręs sutartį.

Plaukite rankas ir kūną reguliariai šiltu vandeniu ir muilu, kad pašalintumėte visas erkes, galinčias susiliesti su oda. Antiseptinio muilo naudojimas gali padėti apsaugoti odą nuo bakterijų, kurios gali sukelti erkių erkę.

Nuplaukite patalynę, pižamos ir drabužius, esančius karštame, muiluotame vandenyje, rekomenduoja MayoClinic.com. Tai turėtų apimti visus daiktus, naudojamus prieš diagnostiką ir gydymą, taip pat visus neseniai naudojamus daiktus. Be to, šie daiktai turi būti džiovinami dideliu šilumos kiekiu, kad būtų nužudytos bet kokios erkės, galinčios gyventi po šių daiktų po sąlyčio su oda. Gerai, kad cheminiu valymo įtaisu plaunami sausai valomi daiktai, tačiau svarbu juos transportuoti į plastikinį maišelį ir patarti sausam valymui, kad jie buvo kontakto su niežuliu užkrėstais asmenimis.

Atsikratyti nešiojamų daiktų, naikinančių ir užmuštų gyvenamasis erkėmis. Pasak MayoClinic.com, erkės miršta, jei jie savaitę nevalgo. Padėkite daiktus, tokius kaip pagalvės ar įdarytus gyvūnus, į didelį plastikinį maišą ir pririšti saugų mazgą viršuje. Laikykite šiuos maišus į kompensacinę vietą, pvz., Garažą, bent vieną savaitę, kad nužudytumėte visas erkes, kurios galėjo jų gyventi.

Kai tik įmanoma, vengti kontakto su užkrėstu asmeniu. Dažnai sunku tai padaryti, kai šeimos narys arba kambario draugas sutrinka šaknų. Tačiau, jei bendradarbiui ar kitam asmeniui, esančiam namuose, yra niežulys, susitikimai ar susitikimai turėtų būti apribojami arba atidėti tol, kol niežulys visiškai išvalomas.