Kaip apskaičiuoti kalorijas iš sočiųjų riebalų

Sotieji riebalai yra neesminės maistinės medžiagos, randamos gyvūninės kilmės produktuose ir kokoso bei palmių aliejuose. Jie vadinami sočiaisiais riebalais, nes vandenilis pritvirtintas prie visų esamų anglies surišimo vietų, prisotinant riebalų molekulę. Šis prisotinimas yra tai, kodėl šie riebalai yra kietos kambario temperatūroje ir yra mažiau linkę, nei jūsų riebalai. Didelis sočiųjų riebalų suvartojimas yra susijęs su širdies ligomis ir 2 tipo cukriniu diabetu. Siekiant išvengti šios rizikos, apriboti kalorijų kiekį, gautą iš sočiųjų riebalų, nuo 7 iki 10 procentų jūsų kasdienio kalorijų kiekio.

Suraskite informaciją apie sočiųjų riebalų kiekį maisto produkto mitybos faktų etiketėje. Jei produkte yra sočiųjų riebalų, galite rasti sumą tiesiai po sąrašu, nurodant bendrą riebalų kiekį, apskaičiuotą gramais.

Padauginkite sočiųjų riebalų gramų skaičių devyniais, nes kiekvienoje gramų riebalų yra devynios kalorijos. Priešingai, kiekvienoje gramų baltymų ir angliavandenių yra keturios kalorijos.

Padauginkite trans-riebalų gramų skaičių devyniais ir pridėkite rezultatą prie sočiųjų riebalų kiekio. Trans-riebalai yra dirbtinai pagaminti sotieji riebalai, todėl turėtumėte skaičiuoti kalcio turinčius trans-riebalus kaip sočiųjų riebalų kalorijas.

Įtraukite bendrą kalcio sočiųjų riebalų kiekį iš visų valgomų maisto produktų per dieną. Norėdami laikytis vyriausybės sveikatos rekomendacijų dėl sočiųjų riebalų vartojimo, iš viso turėtų būti nuo 140 iki 200 kalorijų per dieną 2000 kalorijų dietoje.