Hormonų poveikis sunkiųjų smūgiams

Treniruotė leidžia jums sukurti raumenis ir jėgą, sustiprinti skeleto ir pagerinti jūsų kūno sudėjimą. Sunkus treniruotės poveikis jūsų hormoninei sistemai vaidina svarbų vaidmenį jūsų pažangai. Hormonų lygiai, tokie kaip testosteronas ir augimo hormonas, padidėja po sunkiosios gręžimo operacijos. Sunkus treniruotes reikia derinti su poilsiu ir atsigavimu, arba kiti hormonai gali apriboti jūsų pažangą. Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu prieš pradedant bet kokį pratimų režimą.

Deja, neatsižvelgiant į daugelį kitų lifto, kai baras prasideda ant grindų, jūs turite ištraukti jį iš fiksuotos padėties. Norėdami tai padaryti saugiai, įsitikinkite, kad nenuimkite nugaros ir nepadarykite kuo mažesnių klubų prieš pradėdami kelti. Tavo rankos turi laikyti barą tiesiai už kojų, o tavo kojos turi būti tarpo pločio. Negalima sulenkti rankų arba žvelgti žemyn, kai smūgiuoja. “Sumo” velenas – tai įprastas varginantis velenas, kai jūsų kojos yra platesnės nei jūsų pečių ir rankos laikosi juostelės viduje. Tai leidžia jums daugiau ir mažiau nugaros.

Testosteronas yra pagrindinis anabolinis hormonas, o vyrai gamina daug daugiau nei moterys, nors moterys vis dar gamina testosterono. Šis hormonas yra atsakingas už daugelį dalykų, įskaitant raumenų remontą ir papildomo raumens audinio augimą. Sunkios sunkiosios atramos treniruotės su trumpu poilsiu gali padidinti jūsų testosterono gamybą. Sunkus reiškia treniruotes, kurių minimumas yra 75 procentai ribų, kurį galite pakelti vienam kartojimui. Labai dažnai pasikartojantys rinkiniai su mažu svoriu nedaug skatina jūsų testosterono gamybą.

Augimo hormonas yra hormonas, kurį gamina jūsų hipofizė, ir jis yra atsakingas už audinių gijimą, kaulų stiprumą, raumenų augimą ir riebalų nuostolius. Intensyvus treniruotės, tokios kaip deadlifting, gali stimuliuoti augimo hormono gamybą, tačiau intensyvus treniruočių su trumpu poilsiu laikotarpis stimuliuoja augimo hormono gamybą dar labiau. Laikydami savo poilsio trukmę iki 90 sekundžių, galite paskatinti kūną gaminti daugiau augimo hormono. Tačiau niekada neskubėkite į savo kitą rinkinį, jei vis tiek nesuvokiate. Saugokitės, ar šiek tiek padidėja hormonų lygis.

Kortizolas yra katabolinis hormonas. Kortizolas leis jums generuoti energiją, kai kanibalizuoja kitus audinius, įskaitant raumenis. Aukštas kortizolio kiekis susidaro permokant. Kortizolio koncentracija taip pat gali padidėti, jei per treniruotes treniruočių salėje laukiate per daug laiko. Penkių minučių sustojimas tarp krūtinės ląstelių rinkinių gali pagerinti jūsų kojų ir atgal, tačiau jūsų endokrininė sistema padidins kortizolio gamybą, kad būtų galima gauti daugiau energijos. Laikydami trumpus poilsio laikotarpius, jūs ne tik pagaminsite daugiau augimo hormono, bet ir išlaikysite savo kortizolio kiekį.

Deadflit

Testosteronas

Augimo hormonas

Kortizolis