Gripo rankenos artritui

Kadangi vienintelė tavo kūno dalis, kuri stovi golfo lazdos klube, yra tavo rankos, tu geriau turi tvirtą rankeną. Bet tai gali būti didelė problema, jei artrito skausmas įsiskverbia į riešus, rankas ar pirštus. Laimei, golfo įrangos gamintojai sukūrė būdus, kaip sumažinti žaidimo su artritu sunkumus, o specialiai sukurtos golfo rankenos yra pagrindinė šio sprendimo dalis.

Artrito agonistai

Kaip paaiškina Amerikos golfo federacija, artritas apibrėžiamas kaip vienos ar daugiau sąnarių uždegimas. Paprastai tai atsiranda dėl kremzlės, medžiagos, kuri apsaugo jūsų sąnarius ir neleidžia jūsų kaulams trintis kartu, suskaidymą. Skausmas, patinimas ir standumas yra artrito simptomai, kurie labai skiriasi. Kartais artritas gali būti lengvai valdomas naudojant vidutinio sunkumo užsiėmimus ir priešuždegiminius vaistus. Tačiau artritas taip pat gali sukelti lėtinį skausmą ir negalėjimą.

Žaisti be skausmo

Dauguma golfo žaidėjų, sergančių artritu, gauna naudos iš žaidimo. “American Golf” pažymi, kad vidutinio intensyvumo pratybos, apimančios sustiprinimą ir aerobiką, gali sustiprinti jungtinę funkciją, koordinavimą, pusiausvyrą ir bendrą sveikatą. Tinkama įranga labai skiriasi. Pavyzdžiui, grafito velenai yra lengvesni nei plieniniai velenai, todėl juos lengviau pasukti. Grafito velenėliai taip pat vibruojasi mažiau nei plienas, dar labiau sumažinant poveikį rankoms, riešams, rankoms ir pečiams. Negabaritiniai golfo rankenėlės tarnauja tam pačiam tikslui – storesnės rankenos sumažina rankų ir pirštų slėgį ir padeda sušvelninti vibraciją.

Jei rankena tinka, tu turi sumokėti

Daugelis geriausių golfo rankenų gamintojų, pvz., “Winn”, išskiria didelius griovelius, kad padėtų golfo žaidėjams, sergantiems artritu, ar kitomis sąlygomis, kurios trukdo laikyti klubą sunkiu ar skausmingu. Kitas geriausias gamintojas, Lamkin, daro specialiai paskirtą artrito golfo rankeną. Tai apvalios ir negabaritinės, 1/16 colio storio nei įprasta golfo rankena. Be to, rankenoje yra nubai, kurie skirti sumažinti pastangas, reikalingas klubui laikyti. “GolfClubGrip.net” pažymi, kad “Arthritis Foundation” pagerbė “Whisper” rankeną iš “Golf Pride”, kuris yra kitas geriausias gamintojas, dėl to, kad sumažindamas jūsų sąnarių spaudimą, kai sūpynėsite klubą.

Už Gripo

Ginkluoti tinkamais rankenomis ir klubais, daugelis ligonių, sergančių artritu, gali žaisti golfo žaidimą su mažu diskomfortu. Bet net jei sergate sunkiu artritu, vis tiek galite išlaikyti svyravimus. Apsvarstykite PGA Tour pradžią Phil Mickelson, kurio karjera buvo grasinama, kai jis sukūrė psoriazinį artritą, pavojingą būklę, kuri kartais netgi kompromisuoja širdį ir plaučius. Laimei, Mickelson būklę beveik visiškai sušvelnino narkotikas, vadinamas Enbrel, ir jis užfiksavo “British Open” 2013 m.