Faktai apie vėlyvą abortą

Nėštumas, tyčinis ar kitoks, reikalauja, kad moteris priimtų sprendimą dėl savo ir jos vaiko rezultatų. Maždaug du procentai moterų nuo 15 iki 44 metų Jungtinėse Amerikos Valstijose nutraukia abortą, todėl nutraukiama beveik 25 procentų nėštumų. Nors dauguma abortų atliekami per pirmąjį trimestrą, kai kuriais atvejais taip pat atliekami netinkami abortai. Pasirenkant vėlyvą abortą reikia sužinoti apie šios procedūros aplinkybes.

Identifikavimas

Vėlyvas abortas yra nėštumo nutraukimas nuo 14 iki 24 savaičių. Vėlyvojo laikotarpio abortai prieš 20 savaičių paprastai atliekami kaip ambulatorinė procedūra, vadinama “dilatacija” ir evakuacija. Dilatacija apima dilgčiojimą į gimdos kaklelį, kuris gali būti atliekamas su vaistu, kad būtų galima sušvelninti audinį prieš vaisiaus pašalinimą. Abortas, atliktas po 20 savaičių, gali sukelti vaistų įkėlimą į aplinką kūdikį esantį auglys, siekiant sukelti negyvagimius.

Statistika

Pasak Guttmacherio instituto, per pirmąsias 12 nėštumo savaičių 88 proc. Aborto pasitaiko, o tik 1,5 proc. Pasireiškia po 21 nėštumo savaitės. Jungtinėse Amerikos Valstijose 67 proc. Abortų paslaugų teikėjų per 13 savaičių per antrąjį trimestrą nutraukia abortus. Aštuoni procentai šių teikėjų teikia abortus po 24 savaičių. Nėštumo trukmė padidėja dėl moters mirties dėl abortų. Motinos mirties rizika abortui nuo 16 iki 20 savaičių nėštumo yra viena iš 29 000, o rizika padidėja iki vienos iš 11 000 abortų po 21 savaičių.

Motyvai

Dėl įvairių priežasčių moteris turi vėlyvą abortą. Kai kurios moterys, atlikę ultragarsą ar genetinius tyrimus nėštumo viduryje, sužino, kad kūdikis bus gimęs su rimtais fiziniais defektais arba gyvybei pavojinga liga. Kitais atvejais motinos sveikata gali pablogėti nėštumo metu, o gimdymas gali sukelti rimtą žalą ar motinos mirties tikimybę.

Gyvybingumas

Gyvybingumas nurodo, kaip kūdikis gali išlaikyti gyvenimą. Kūdikiai tam tikrais momentais nėštumo metu vysto gyvybiškai svarbius organus, o gimdymas iki šio vystymosi paprastai neleidžia gyventi už gimdos. Priešlaikiniam gimdymui kūdikiai yra maždaug 23 savaičių nėštumo laikotarpiu gyvenimo riba, ty amžius, kai vaikas vystosi pakankamai, kad galėtų gyventi savarankiškai. Kūdikiai, gimę anksčiau nei šis amžius, turi mažai tikimybės išgyventi, netgi turėdami geriausią medicininę priežiūrą.

Įstatymai

Daugelyje valstybių vėliavos abortai prieštarauja įstatymams, tačiau teisiniai aspektai skiriasi visoje šalyje. Po dvidešimt keturių valstybių draudžiama nutraukti abortus po gyvybingumo amžiaus, o penkias valstybes uždrausti praktiką trečiąjį nėštumo trimestrą. Yra keletas išimčių šioms taisyklėms, o kai kuriose valstybėse leidžiama vėlyvą abortą, jei motinos sveikata yra pavojinga, arba išsaugoti motinos gyvenimą.