Esminis amino rūgščių kiekis raudonoje mėsoje

Raudona mėsa yra visiškas ir didelis baltymų šaltinis, kurį lengva virškinti, ir jame yra visų būtinų amino rūgščių, kurių reikia sveikai. Virškinimo metu jūsų kūnas skaido baltymą iš raudonos mėsos, o jūsų ląstelės jį naudoja specializuotų baltymų rūšių gamybai. Kitas būdas gauti tą pačią amino rūgščių kiekį, kurį gaunate iš raudonos mėsos, yra valgyti specifinius augalinių maisto produktų derinius.

Amino rūgštys

Amino rūgštys yra komponentai, kurie gamina baltymus. Jums reikia 22 konkrečių aminorūgščių, kad baltymai būtų daugelyje jūsų kūno dalių, įskaitant raumenis, raudonąsias kraujo ląsteles ir imunines ląsteles. Kadangi jūsų kūnas gali gaminti tik 13 aminorūgščių, jums reikia gauti dar devynis iš savo dietos. Šie devyni laikomi svarbiais, nes jums reikia išlaikyti sveiką kūną. Tai yra histidinas, lizinas, treoninas, metioninas, izoleucinas, leucinas, valinas, fenilalaninas ir triptofanas. Nors jūs galite gauti aminorūgštis tiek iš augalinių, tiek su gyvūnais pagamintuose maisto produktuose, tik gyvūninės kilmės baltymuose yra visos devynios esminės amino rūgštys.

Raudona mėsa

Valant, 100 g patiekalės raudonos mėsos gali tiekti daugiau kaip 28 g baltymų. Visa raudona mėsa ir dauguma kitų gyvūnų mėsos vadinamos visaverčiais baltymais, nes jie suteikia jums visas amino rūgštis, kurias reikia jūsų kūnui. Priešingai, augalai yra neišsami baltymų šaltiniai, nes juose nėra visų būtinų amino rūgščių. Maistiniu požiūriu raudonos mėsos baltymai yra aukštesni nei augalų šaltiniai, nes jūsų organizmui lengviau virškinti ir suskaidyti į aminorūgštis.

Metabolizmas

Kai valgote raudoną mėsą, jūsų kūnas naudoja virškinimo fermentus, kad baltymai būtų skaidresni į labiau tinkamą naudoti. Šis procesas, vadinamas hidrolizmu, sulaužo ryšius, kurie kartu palaiko ilgas baltymo amino rūgščių grandines. Kai šios amino rūgštys išsiskiria, jas absorbuokite į kraują ir paskirstykite jas ląstelėse visame kūne. Jūsų ląstelės naudoja aminorūgštis skirtinguose deriniuose, norėdami sukurti specifinius baltymų tipus, kurių jiems reikia. Baltos mėsos baltymai taip pat padeda jūsų organizmui sugerti svarbias mineralines medžiagas, tokias kaip geležis ir cinkas.

Rekomenduojamas suvartojimas

Ligų kontrolės ir prevencijos centrai rekomenduoja jums gauti 10-35 proc. Savo dienos kalorijų iš baltymų. Tai sudaro apie 46 g baltymų moterims ir 56 g vyrams. Šias rekomendacijas galite patenkinti valgydami pilnus baltymų šaltinius, pvz., Raudoną mėsą arba valgydami neužbaigtus baltymus kombinacijose, kuriose yra visos devynios esminės amino rūgštys. Nors raudonoji mėsa laikoma kokybišku baltymų šaltiniu, kai kuriuose tipuose yra daug sočiųjų riebalų. Norėdami, kad jūsų riebalai būtų suvartojami iki minimumo, pasirinkite liesos raudonos mėsos gabalėlių ir valgykite juos saikingai. Nors yra mažai įrodymų, rodančių, kad raudona mėsa padidina jūsų ligos riziką, pakeičiant ją kitais aminorūgščių šaltiniais, tokiais kaip žuvis ir riešutai, gali sumažinti gaubtinės žarnos vėžio ir širdies ligų riziką.