Didelio proteinų dieta ir prakaitavimas

Baltymai yra būtini organizmo funkcijoms, tokioms kaip augimas ir audinių taisymas. Greitai svorio mažinimui dažnai naudojama dieta, kurios sudėtyje yra daug baltymų, ir ji gali būti naudojama sportininkams, siekiant pagerinti jo kokybę. Didelė proteinų dieta susijusi su šalutiniu poveikiu, įskaitant prakaitavimą, kuris gali prisidėti prie galimų pavojų sveikatai. Pasitarkite su savo gydytoju prieš pradedant bet kokią naują dietą ar treniravimo programą.

Šaltiniai

Didelė baltymų dieta apima maisto produktus, kuriuose yra daug baltymų, tuo tarpu ribojant angliavandenių, tokių kaip grūdus, grūdus, daržoves ir vaisius, suvartojimą. Didžiausi baltymų šaltiniai yra žuvis, paukštiena, raudona mėsa ir pieno produktai.

Vandens praradimas

Pasak “Vanderbilt” universiteto, jūsų kūnas išskiria vandenį, kad pašalintų karbamidą – medžiagą, susidariusią baltymų skilimo metu. Jei vartojate daug baltymų, jūsų kūnas išskiria daugiau vandens nei įprasta, todėl gali prakaituotis ir per daug šlapintis.

Aukšto proteino dietos ir sportininkai

“MedlinePlus”, Nacionalinė sveikatos institutų internetinė medicinos enciklopedija, paaiškina, kad kai kurie žmonės klaidingai įsitikinę, kad sportininkai turi suvartoti raumenų augimui didelę baltymų dietą. Atletai jau prakaitu vykdymo metu. Iš tiesų, “MedlinePlus” praneša, kad sporto metu prarasto prakaito kiekis per valandą gali viršyti kelis litrus. Per didelis vandens praradimas, atsirandantis dėl didelės baltymų turinčios dietos, gali būti ypač pavojingas ir sukelti dehidrataciją sportininkui, kuris jau prakaituoja.

Kiti pavojai

Be prakaitavimo ir vandens praradimo, didelio baltymų kiekio dieta apsaugo nuo kitų galimų pavojų. “Mayo Clinic” tinklalapyje dietologė Katherine Zeratsky rašo apie didelę baltymų dietą, kurią sudaro daug raudonos mėsos ir riebalų pieno produktai, kurie gali padidinti širdies ligų riziką. Didelė proteinų dieta taip pat gali sukelti mitybos trūkumus ir sukelti didesnę osteoporozės, inkstų ir kepenų ligų riziką.

Drėkinantis

Jei gydytojas pataria vartoti didelį kiekį baltymų, galite sumažinti prakaitavimo šalutinį poveikį, vengiant kofeino, diuretiko, kuris skatina skysčių nykimą. Jei ketinate sportuoti ar dalyvauti lengvosios atletikos sporto renginiuose, būtinai reikia hidratuoti prieš treniruotę, jo metu ir po jo.