Ar stresas sukelia aukštą cholesterolio kiekį?

Stresas gali būti apibrėžiamas kaip pusiausvyra tarp jūsų keliamų reikalavimų ir jūsų sugebėjimo valdyti šiuos poreikius. Remiantis 2014 m. Birželio mėn. “Endokrininių jungčių” apžvalga, tik keli tyrimai ištyrė ryšį tarp streso ir aukšto cholesterolio kiekio. Šie tyrimai parodė, kad yra ryšys tarp streso ir cholesterolio, tačiau neaišku, koks yra šių santykių pobūdis. Neaišku, ar didelis cholesterolio kiekis yra dėl paties streso ar kito veiksnio, pavyzdžiui, kaip žmogus susiduria su stresu.

Darbo stresas ir nesveiko cholesterolio kiekis

Remiantis dideliu “Skandinavijos visuomenės sveikatos žurnalo” 2013 m. Kovo mėn. Išsamiu tyrimu, darbuotojai, kurie praėjusiais metais pranešė apie darbo krūvį, turėjo didesnį cholesterolio lygį. Jiems buvo didesnė tikimybė, kad jie pasieks didelį kiekį mažo tankio lipoproteinų – LDL, blogo cholesterolio ir mažo tankio lipoproteinų lygio – DTL, gero cholesterolio. Ši ryšys tarp streso darbo ir nesveiko cholesterolio kiekio egzistavo netgi tada, kai mokslininkai bandė pašalinti kitų įpročių, susijusių su nesveiko cholesterolio kiekio skatinimu, poveikį.

Neatidėliotini streso padariniai

2005 m. Lapkričio mėn. “Sveikatos psichologijos” klausime pateiktame tyrime buvo įvertintas streso poveikis cholesterolio kiekiui tiesiogiai. Iš karto po to, kai suaugusiųjų grupė atliko stresines psichines užduotis, jų kraujas buvo išbandytas. Rezultatai parodė nedidelį, bet reikšmingą bendro cholesterolio, MTL cholesterolio ir DTL cholesterolio kiekio padidėjimą, palyginti su lygiais prieš užduotis. Reikia pažymėti, kad MTL padidėjo daugiau nei DTL. Nors šis tyrimas, atrodo, rodo tiesioginį streso poveikį cholesteroliui, tai buvo eksperimentinė situacija, todėl tai nebūtinai reiškia, kad stresas žmonėms sukelia didelį cholesterolio kiekį jų kasdieniame gyvenime.