Ar plaukimas sukelia baltas dėmeles?

Plaukimas ir pats savaime negali sukelti baltųjų dėmių. Tai sakant, vandenyje yra elementai – ar baseinas, šviežias ar druskas, kuris gali prisidėti prie baltos dėmės vystymosi. Šie elementai yra nuo chloro iki grybų. Geriausias būdas nustatyti baltos dėmės ant odos priežastis yra kreiptis į savo dermatologą.

Chlorintas vanduo

Chloras dažniausiai naudojamas plaukimo vandens valymui, siekiant užkirsti kelią bakterinėms ir grybelinėms infekcijoms. Tačiau plaukiant chlorintame vandenyje gali atsirasti sausų, baltų odos dėmių jautriems žmonėms. Šie sausos odos dėmės nėra vienodos ir dažniausiai būna tik kelios dėmės. Drėkinimas ir chlorintų baseinų vengimas gali padėti dėmėms ištrinti. Jei norite plaukioti viešajame baseine, prašykite informacijos apie vandens valymo metodiką, nes vandens valymui naudojami kiti metodai.

Baseinas išbėrimas

Baseinų bėrimas prasideda rausvaisiais išsiveržimais, kurie ilgainiui būna balti. Bėrimas primena vėjaraupius, tačiau bėrimo priežastis yra pseudomonas aeruginosa arba PA, bakterijos. Ši bakterija klestėja mažo chloro baseinuose ir gėlo vandens baseinuose. Tai nėra gyvybei pavojingas patogenas, o pats bėrimas išskaidys maždaug po 10 dienų. Tačiau PA gali sukelti ausies, nosies ir gerklės infekcijas, taip pat šlapimo takų infekcijas. Kreipkitės į gydytoją, jei po plaukimo atsiranda bėrimas ar infekcija.

Tinea Veriscolor

Jei po plaukimo atsiranda vienodos baltos dėmės virš bet kurios jūsų kūno dalies, gali būti, kad baseino ar plaukimo skylės vanduo buvo užterštas plaučių vingiuotojo grybelio. Šis paprastas grybas klestėja karštame, drėgname klimate ir nėra pavojingas gyvybei. Tai yra mažiau invazinė nei PA bakterija, tačiau tai yra grybelinė infekcija. Tinea versicolor ir toliau plinta be tinkamo gydymo.

Venkite baltųjų taškų nuo plaukimo

Plaukite tik tinkamai išgrynintame vandenyje ir dušu po maudymosi, kad pašalintumėte bet kokius jūsų odos teršalus. Naudokite antibakterinį muilą ir seleno-sulfido pagrindu veikiantį šampūną, patarė dr Paul Donohue straipsnyje “SouthCoastToday.com” svetainėje. Po dušu drėkinkite savo odą, kad išvengtumėte sausumo.