Ar per daug baltymų duoda jums dujas?

Baltymai pats savaime nesukelia dujų daugiau nei bet kuris kitas maistas – nebent esate alergiškas baltymų šaltiniui. Tokiu atveju turėtumėte stebėti konkrečius baltymų šaltinius, kurie sukelia problemų, ir, jei reikia, juos išvengti. Kitais atvejais tai gali būti tai, kas lydima baltymų ar valgio dydžio, apie kurį kalbama, ir abi situacijas galima lengvai pašalinti.

Laktalbuminas

Jei jūs naudojate išrūgų arba kazeino baltymą, gali atsirasti reakcija į laktalbumino, pieno baltymą. Dujos yra dažnos, dažniausiai nustatomos netrukus po nurijimo, o po to atsiranda viduriavimas ir kartais bėrimas. Lengvas atvejis gali būti išspręsta renkantis išrūgų baltymų izoliatą, kuriame baltymai skirstomi į mažesnes molekules, kurios greičiausiai nesukels problemų. Sunkiais atvejais visi pieno baltymai turėtų būti visiškai išvengta. Laktalbumino alergija skiriasi nuo laktozės netoleravimo, todėl be recepto laktozės papildai nepadės.

Soju

Jei po sojos valgymo ar sojos baltymų papildymo gausite dujų skausmą, jūs ne vieni. Sojos pupelės yra ankštiniai ir sudėtyje yra labai sudėtingų cukraus, kurių jūsų kūnas negali visiškai suskaidyti. Šios cukraus galiausiai pasiduoda per virškinamąjį traktą su likusia dalimi atliekų, tačiau procesas trunka ilgai, kad cukrus iš tikrųjų fermentuoja jūsų žarnyne. Dujos yra fermentacijos produktas, todėl galų gale atsiranda dujų skausmas. Neatsakingo virškinimo fermento vartojimas gali padėti, arba pasirinkti sojos produktus, pažymėtus “mažais oligosacharidais”.

Purtyti mišinius

Jei problema atsiranda tik geriant baltymų purtymą, o ne valgant, tarkim, kepsnį, problema gali būti arba maišytuvas, arba maišymo metodas. Daugelis baltymų kokteilių sumaišomi su pienu, todėl galite reaguoti į laktozę ar laktalbuminu. Jei esate laktozės netoleruojantis, naudokite laktozės priedą arba maišykite jį su vandeniu arba sultimis. Jei naudosite maišytuvą, kad sumaišytumėte purtyti, į maišą įtraukiate daug ore esančių medžiagų, bet jūs gaunate kreminesnį purtyklą, bet tas oras turi būti kažkur, kai suskaidomas virpėjimas, taigi jūs gaunate dujas. Vietoj to pabandykite sumaišyti jūsų purtyti purtyklės buteliu.

Tomas

Jei gaunate dujas kaskart valgydami bet kokios formos baltymus, problema gali būti gana didelė. Baltymai virškinami lėčiau nei angliavandeniai, todėl jie ilgiau kabosi skrandyje. Tai gali lengvai sukelti dujas, kai jūsų maistas suskaidomas, o neišleistos dujos su virškinamais maisto produktais pereina į žarnas. Jei valgote didelį kiekį vienoje sėdint, šis procesas užtrunka tam tikrą laiką – skrandis ilgą laiką jaučiasi pilnas, o dujos gali nebūti atpalaiduojamos tol, kol visas patiekalas bus virškinamas. Laikykitės tinkamo porcijos dydžio – 3 uncijos yra mėsos ar paukštienos patiekalas – ir valgykite lėtai, kad išvengtumėte oro nuriedėjimo, galinčio pabloginti dujas.